Apk indir, Apk Oyunlar, Android Uygulama, Android Oyunlar

Apk canavarı ile ücretsiz apk indir, android oyun ve android uygulama indirebilir ve oynaya bilirsiniz. Sitemizde hiçbir şekilde zararlı uygulama ve oyun yoktur. Apk canavarı ile sıkıntısız bir şekilde android ve ios telefonlarınıza yükleme yapabilirsiniz.

UNO

Puan: 0.00 (Oylar: 0)

Uno apk ile çevrenizde tanıdığınız insanlarla birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz enfes bir oyun.

Uno apk indir, çevrenizdeki arkadaşlarınızla eğlenceli ve rekabetli bir oyuna ne dersiniz?

Uno oyunu öncelikle bir kart oyunudur. Kartlar önce karıştırılır daha sonra en az iki, en fazla sekiz kişi olan oyunculara kişi başı yedişer kart bakmadan dağıtılır. Kalan kartlar oyunda kullanılmak üzere kenara koyulur. Oyunu başlatmak için kenara koyulan karttan herhangi bir karta bakmadan çekilip açık bir şekilde ortaya koyulur. Oyuna kimin başlayacağına karar vermek için bir zar kullanabilirsiniz. Oyunda birden dokuza kadar bütün sayılar bulunuyor. Ayrıca ekstra olarak pas, yön değiştirme, renk değiştirme, artı iki ve artı dört kartları da vardır. Bu kartların her birinden sarı, kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere her renkten dörder kart vardır. Oyunun amacı herkesten önce elinizdeki kartları bitirmektir. Oyunu devam ettirmek için ortaya atılan kartla işaret, sayı ya da rengin aynı olması gereklidir.
Örneğin: Ortada kırmızı yedi var ise kırmızı herhangi bir kart ve ya yedi rakamı olan bir kart atabilirsiniz.
Peki bu ekstra kartlar nasıl ve ne için kullanılır?
Pas kartı, sizden bir sonraki oyuncuyu pas geçmek için kullanılır. Bu kartı ortadaki kartın rengiyle aynı renkte olması ya da ortada herhangi bir pas kartının olmasıyla kullanılır.
Renk değiştirme kartı ise ortada bulunan kartın rengi elinizdeki kartla uyuşmuyorsa renk değiştirme kartı atılır sonra sarı, kırmızı, yeşil ve mavi renklerinden birini seçer. 

Ardından seçtiğiniz renkten bir kart atıp, oyuna devam edebilirsiniz.
Yön değiştirme kartı ise oyun sağdan sola dönerken bu kart oyunun soldan sağa dönmesini sağlar. Yani oyunun gidişatını tersine çevirir. Bu kart ortadaki kartın rengiyle ve ya işareti ile aynı olmalıdır.
Son olarak artı iki ve artı dört kartları var.
Artı iki kartı, artı iki kartının üstüne ya da elinizdeki artı iki kartının rengiyle aynı olan kartın üstüne atılır. Sizden sonraki oyuncuya kenardaki kartlardan iki tane kart çektirir. 

Artı dört kartının ise tek rengi vardır. Ve istediğiniz bütün kartların üstüne atıp sizden sonraki oyuncuya dört kart çektirebilirsiniz. 

Biraz da oyunun oynanışından bahsetmek gerekirse; eğer atacak bir kartınız yoksa kenardaki karttan çekmeniz gerekir. Çektiğiniz kart işinize yarıyorsa ortaya atabilirsiniz. Eğer işe yaramıyorsa çektiğiniz kartı destenize koyarak oyun sırasının size tekrar gelmesini beklemelisiniz. Kartlarınız azalıp bir tane kaldığında UNO olur ve UNO tuşuna basmanız gerekir. Bunu hatırlamazsanız ceza olarak artı iki kart çekip oyuna devam etmelisiniz. Bu şekilde oyun devam eder. İlk bitiren kazanır ve oyunda kalan kişiler kartlarını bitirene kadar oyun devam eder. Bu oyunu android ve ios cihazlarınıza yükleyip online bir şekilde oynayabilirsiniz.
Kullanıcı Yorumları
Yorum & İnceleme Ekle
Değerlendirme kriteri: 0 Oylar ve 0 Kullanıcı Yorumları
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum & İnceleme Ekle
E-posta adresinizi asla paylaşmayacağız.
Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar
QR Kodu ile İndir
  • Kategori: Oyunlar
  • Platform: Android
  • Yayıncı: Mattel163 Limited
  • Dosya Boyutu: 299MB
  • İndirme Sayısı: 0
  • Lisans: Ücretsiz
  • Son Güncelleme: Aralık 22, 2020
Editörün Seçimi
Pancake Art
Oyunlar
PLANK!
Eğlence
Clean Up 3D
Oyunlar
Skiddy Car
Oyunlar
Blade Forge 3D
Eğlence
Draw Army!
Oyunlar
Masking Print
Eğlence
Color Roll 3D
Eğlence